Skip to content
Skip to content

Zlecenie prowadzenia sprawy

Zadaj pytanie

Opisz najlepiej, jak potrafisz swój problem prawny, dzięki czemu profesjonalna kancelaria prawna postara się pomóc jak najszybciej. Specjaliści z dziedziny prawa zapoznają się z otrzymaną wiadomością i przeanalizaują wszystkie informacje.
Opisz najlepiej, jak potrafisz swój problem prawny, dzięki czemu profesjonalna kancelaria prawna postara się pomóc jak najszybciej. Specjaliści z dziedziny prawa zapoznają się z otrzymaną wiadomością i przeanalizaują wszystkie informacje.

Otrzymaj odpowiedź

Kancelaria zapozna się z wysłanymi w formularzu informacjami. W dalszym etapie eksperci przygotują dla Ciebie profesjonalną analizę i odpowiedź na zadane pytania oraz zaproponują dopasowaną ofertę do Twoich potrzeb.
Kancelaria zapozna się z wysłanymi w formularzu informacjami. W dalszym etapie eksperci przygotują dla Ciebie profesjonalną analizę i odpowiedź na zadane pytania oraz zaproponują dopasowaną ofertę do Twoich potrzeb.

Przygotowanie do procesu i sprawa sądowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Na rozwiązanie danego problemu drogą sądową decyduje się wiele osób, których dotknęły pewne komplikacje czy trudności, mające ścisły związek z prawem. Począwszy od wszelkich nieścisłości finansowych, przez sprawy cywilne, rodzinne, odszkodowawcze a skończywszy na prawie gospodarczym i sprawach karnych. Zgłoszenie danego nadużycia do sądu, chociaż nie zawsze jest konieczne, może odegrać kluczową rolę w rozwiązaniu Twojego problemu. Specjaliści dokonują wnikliwej analizy, zebranych przez Ciebie danych czy też dokumentów, dzięki temu będziesz mieć pewność nie tylko szybkiego i sprawnego, ale również odpowiednio rzetelnego reprezentowania klienta na etapie przedsądowym oraz końcowym wyniku danej sprawy.

W jaki sposób dokonać zlecenia prowadzenia sprawy do kancelarii prawnej?

Zastanawiasz się, w jaki sposób należy wykonać zlecenie prowadzenia sprawy do kancelarii prawnej? Zadanie to może okazać się skomplikowane, w szczególności w przypadku tych osób, dla których rozprawa sądowa jest zjawiskiem wcześniej nieznanym. Jeśli chcesz w szybki, prosty i bezproblemowy sposób dokonać złożenia zlecenia prowadzenia sprawy, możesz to zrobić skutecznie za pośrednictwem dostępnego poniżej formularza kontaktowego.

Rozprawa sądowa – uzyskaj pomoc u sprawdzonych adwokatów i kancelarii prawnej

Masz wątpliwości? Nie zastanawiaj się dłużej! Wyślij formularz przez tą stronę. Opisz szczegółowo swój problem, zapytanie zostanie przekazane do profesjonalnej kancelarii prawnej. Niezależnie od problemu, z którym aktualnie się borykasz, uzyskasz wsparcie i pomoc.
Masz jakąś sprawę, która może zostać załatwiona za pośrednictwem kancelarii? Nie zwlekaj! Przystąp do wypełniania formularza już teraz, pozbądź się problemów zanim będzie za późno!

Zlecenie prowadzenia sprawy

   Prowadzenie sprawy

  Sprawy sądowe mają na celu ustalenie sytuacji prawnej podmiotów, będących jej stronami. Zarówno osoba wszczynająca postępowanie sądowe (poprzez złożenie pozwu lub innego dokumentu o takiej mocy), jak i strona pozwana nie muszą być biegłe w kwestiach prawnych. Stresujące, niecodzienne czynności, związane z toczącą się rozprawą sądową nie muszą stanowić utrudnienia w codziennych obowiązkach oraz rodzić niepokoju, związanego z niewiedzą i dopilnowaniem terminów. Dbałość o zachowanie zasadności i formy niezbędnych w toku sprawy dokumentów, obecność na rozprawach oraz możliwości, związane z apelacją od orzeczenia sądu można powierzyć prawnikowi.

  Dlaczego warto powierzyć prowadzenie sprawy sądowej Kancelarii?

  Adwokat, realizujący prowadzenie sprawy sądowej dla swoich klientów jest doświadczonym, posiadającym kierunkowe wykształcenie specjalistą, który dzięki praktyce oraz znajomości bieżących przepisów może dopilnować terminów oraz złożenia niezbędnych w toku sprawy dokumentów. Jeśli jesteś osobą, poszukującą pomocy prawnej w zakresie złożenia pozwu, nie masz czasu na udział w sprawie sądowej jako pozwany lub chcesz dochodzić swoich roszczeń w sądzie, warto skorzystać z pomocy adwokata. Udział w sprawach sądowych, zwłaszcza z zakresu prawa karnego lub wierzytelności może być bardzo stresujący. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą oskarżoną, czy wnosisz pozew, obecność adwokata oraz fachowa reprezentacja w prowadzeniu sprawy sądowej pozwoli złagodzić Twój stres, wzmocni pewność siebie i zwiększy szanse na powodzenie w sprawie dzięki profesjonalnym technikom i koniecznym formalnościom, stosowanym z dbałością o Twoją sprawę.

  Na jakiej podstawie adwokat może prowadzić Twoją sprawę?

  Kancelaria prawna jest podmiotem, który poprzez swoich przedstawicieli może reprezentować Cię w sądzie. Na podstawie umowy zlecenia, podpisanej z prawnikiem oraz pełnomocnictwa, udzielonego w zakresie prowadzenia sprawy możesz przekazać swoje obowiązki na sali sądowej osobie wykształconej i doświadczonej w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych, nieruchomości, wierzytelności, odszkodowań i wielu innych. Adwokat po udzieleniu porady prawnej, zarówno online jak i osobiście powinien przedstawić Ci umowę zlecenie, zawierającą zakres współpracy oraz wynagrodzenie, jakie pobierze z tytułu prowadzenia sprawy. Opłaty sądowe i skarbowe są odrębnym kosztem.

  Zakres działań adwokata na podstawie umowy o prowadzenie sprawy sądowej

  Na podstawie umowy oraz pełnomocnictwa adwokat w Twoim imieniu złoży pozew oraz odpowie na pozew, który wobec Ciebie wystosowała inna osoba. Prowadzenie sprawy sądowej obejmuje ponadto sporządzenie dokumentacji procesowej oraz złożenie jej w odpowiednich terminach. Podczas rozpraw prawnik, prowadzący Twoją sprawę będzie obecny na sali sądowej oraz podczas negocjacji, związanych ze sprawą. Adwokat, prowadzący Twoją sprawę będzie z Tobą w kontakcie telefonicznym lub mailowym przez cały czas trwania procesu i możesz kontaktować się z nim w tematach, związanych ze sprawą. Zakres działań adwokata obejmuje również złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku oraz w przypadku złożenia apelacji analogiczne czynności w drugiej instancji.

  Zlecenie prowadzenia sprawy sądowej?

  Zlecenie prowadzenia sprawy karnej lub rodzinnej, to najczęściej przyjmowane zadania. W sprawach, związanych z popełnieniem przestępstwa, zagrożonego pozbawieniem lub ograniczeniem wolności, w sprawach rodzinnych, takich jak prowadzenie spraw rozwodowych, o alimenty lub ustalenie miejsca zamieszkania dziecka, w sprawach z zakresu własności nieruchomości lub odszkodowań, związanych z wypadkami przy pracy lub komunikacyjnymi adwokaci służą pomocą niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy. 

  Ile kosztuje adwokat w sądzie?

  Zależy to od rodzaju sprawy, ilości i złożoności pracy, a także doświadczenia i renomy adwokata. Ile bierze adwokat za reprezentowanie w sądzie, ta odpowiedź zależy od kilku czynników. Wszystko zależy od tego, czy jest to sprawa karna, czy cywilna. Prowadzenie sprawy cywilnej jest z reguły tańsze. Standardowa cena waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych.