Skip to content
Skip to content

Prawo autorskie

Czym  jest prawo autorskie?

Co reguluje prawo autorskie? Co to jest prawo autorskie? Najczęściej zadawane pytania wśród społeczeństwa. Prawo autorskie  to jedna z norm prawa cywilnego, obejmująca zakres przepisów własności intelektualnej. Określa ona ogrom zasad, które należą się twórcy treści. Powyższy przywilej chroni autora przed nagminnym rozpowszechnianiem,bądź korzystaniem z utworu. Przysługujące mu wynagrodzenia to jedna z wielu uprawnień każdego założyciela. Portal internetowy skupia ze sobą wiele informacji, które umożliwią wybór doświadczonego prawnika z zakresu praw autorskich w sieci. Radcy prawni rozwiążą trudne przypadki oraz umożliwią zebranie potrzebnych dokumentów. Porady prawne online służą temu, aby pomóc w kwestii ochrony praw autorskich twóców jak i łamania zasad. Zatem co jest przedmiotem prawa autorskiego? Jest to pytanie, które wciąż wzbudza wiele wątpliwości. Przedmiotem prawa autorskiego mogą być np.: teksty, utwory muzyczne, projekty, a także programy komputerowe. Specjaliści służą radą nie tylko osobom prywatnym, ale równie instytucjom, które zmagają się z kłopotami. Głównym źródłem prawa jest ustawa, która cechuje prawa pokrewne. Wyróżniamy prawa autorskie takie jak prawo autorskie majątkowe, a także autorskie prawa osobiste. Prawa majątkowe dotyczą korzyści konkretnego twórcy, wynagrodzenie, jakie przysługuje mu z tytułu zużytkowania danej treści. Prawa osobiste chronią relacje autora. Każda osoba, która podejrzewa nadużycie, bądź naruszenie praw, może zwrócić się o poradę do fachowców. Radca prawny wesprze swoim wieloletnim doświadczeniem, które jest szczególnie ważne w ciężkich sytuacjach.

 Prawnik prawo autorskie

Prawa autorskie w internecie to temat tabu, z którym ciągle wiąże się wiele problemów, dlatego na stronie internetowej można uzyskać jeszcze więcej wiadomości, które przydadzą się w przyszłości. Każdy klient może być pewny najlepszego prawnika, który zajmie się kwestią, która obejmuje:

 • osobiste prawa autorskie
 • naruszenie praw autorskich w internecie
 • ochrona praw autorskich w internecie
 • zastrzeżenie praw autorskich
 • przeniesienie autorskich praw majątkowych
 • roszczenie praw autorskich YouTube
 • prawa autorskie do muzyki
 • prawo autorskie dla projektantów
 • prawo autorskie do projektu budowlanego
 • prawo autorskie do zdjęć

Prawo autorskie podstawowe pojęcia

 • Autorskie prawa zależne 

  Ustawa, w której znajduje się prawo autorskie i prawo pokrewne wyróżnia równie prawa zależne. Norma to oznacza możliwość do zaprojektowania cudzego utworu. Jest to zawiły kłopot, z którym boryka się wiele ludzi. Prawo zależne przysługuje autorowi opracowania treści pierwotnej. Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego od chwili ustalenia. Korzystanie z utworu zależnego powinno być wcześniej poprzedzone uzyskanie zgody twórcy. Portal internetowy scala ze sobą wiele ważnych wzmianek, które umożliwią zaznajomienie się ze specjalistami, dla których prawa zależne nie stanowią żadnego kłopotu. Warto zgłosić się o pomoc zwłaszcza kiedy nie potrafimy podjąć żadnych kroków indywidualnie. Pozyskanie zezwolenia na wykonywanie praw zależnych treści, nie w pełni chroni nabywcę, dlatego radca prawny wskaże metody postępowania, a także pozwoli uniknąć zawiłych problemów. Na stronie internetowej znajdą Państwo całe prawo autorskie w pigułce.

Prawa autorskie przykłady

Prawo autorskie definicja

Podmiot prawa autorskiego

Majątkowe prawa autorskie

Osobiste prawa autorskie

Ochrona praw autorskich

Prawo pokrewne

Naruszenie praw autorskich

Nielegalny przekaz treści

 

Prawo autorskie osobiste

Prawo autorskie majątkowe

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

zapłata przez internet za porady prawne
Nie udało się zapisać do Newslettera. Spróbuj ponownie.
Udało się!

Zapisz się do newslettera!