Skip to content
Skip to content

Prawo bankowe

Prawo bankowe

Strona internetowa to lista wielu rozwiązań, a także ogrom potrzebnych informacji. Pomoże dokonać wyboru najlepszego specjalisty z wieloletnim doświadczeniem z zakresu prawa bankowego. Zespół wykwalifikowanych prawników posiada umiejętności w rozwiązywaniu ciężkich przypadków. Dołożą liczne starania obejmujące całościową obsługę transakcji dokonywanych w działalności bankowej, w kwestiach finansowania inwestycji, zadłużenia jak i dochodzenia należności. Prawo bankowe to zestaw wielu przepisów prawnych, które mają na celu określenie działania instytucji i równie zapewnić ochronę interesu klientów. Jego znajomość stanowi bardzo ważną kwestię, która pozwoli ominąć w dalszej przyszłości kłopotów. Klienci coraz częściej zwracają się do skorzystania ze swoich praw i obowiązków dotyczących działalności bankowej, a także w przypadku naruszenia dobra klienta. Każdego dnia ogrom ludzi sięga po pożyczki, kredyty, dlatego pod adresem online można zaczerpnąć więcej wskazówek i metod postępowania. Skomplikowane procesy, regulaminy mogą być dla klienta zawiłym problemem. Poważnym kłopotem mogą być kradzieże kart bankowych bądź kradzież pieniędzy z konta. Znajdujesz się w takiej sytuacji, w której nie wiesz jak postąpić, a także jak odzyskać skradzioną kwotę? Oferujemy pomoc mająca na celu ochronę klienta. Obowiązujące przepisy,  pozwolą zabiegać o swoje prawa każdej osoby. Klienci mogą liczyć na profesjonalne, jak i szybkie działanie prawników, gdzie umożliwią pozytywne rozpatrzenie każdej sprawy.

Pomoc prawna

Prawnicy zapewnią kompleksową poradę prawną z zakresu prawa bankowego, które obejmuje:

 • pomoc prawną z zakresu prawa bankowego
 • reprezentacja w postępowaniach sądowych
 • doradztwo w przypadku zadłużenia
 • przedawnienie kredytu
 • świadczenie usług z tytułu kredytu, pożyczek
 • ustawa o prawe bankowym
 • zebranie potrzebnych dokumentów

Prawo bankowe kategorie

 •  Prawo bankowe to bardzo ważna dziedzina, która ma za zadanie zadbać o ochronę interesów klientów, a także sprawuje władze dotyczącej procedur bankowych. Znajomość tego prawa pozwoli uniknąć bezprawie ze strony kredytodawcy, jak i pomóc w negocjacji  lepszych warunków. Bywają jednak przypadki, kiedy to dochodzi do kradzieży kar bankowych, kwotą, którą dysponujemy nagle znika z konta, bez naszej wiedzy. Prawo bankowe obejmuje kwestie także śmierci bliskie osoby, gdzie spadkobiercy starają się o otrzymanie wiadomości na temat stanu konta, bądź ewentualnego dostępu do stanu konta osoby zmarłej. Problemy związane z powyższymi kwestiami mogą jeszcze bardziej zaostrzyć proces. Brak wiedzy skomplikuje tok dochodzenia rozprawy. Doświadczenie prawników pomoże w rozstrzygnięciu przykrych kłopotów finansowych. Znajdą drogę wyjścia konkretnej sprawy.

  Podział prawa bankowego:

  Prywatne prawo bankowe to inaczej dział prawa, który dotyczy kwestii zawieranych pomiędzy bankiem a klientem. Wśród takich spraw są:

  • umowy kredytów
  • dokumenty rachunku bankowego
  • tajemnica umów bankowych

  Publiczne prawo to zasady prawa bankowego, które obejmują otwierania nowych działalności banków, sposoby opieki, jak i funkcjonowanie instytucji, której celem są kwestie finansowe

  Do najważniejszych artykułów prawa bankowego możemy zaliczyć:

  Art.7-prawo bankowe dotyczy świadczenia obejmujące czynność bankową, która może być składana w formie elektronicznej.

  Art.54-prawo bankowe określa sumę kwoty, którą znajduje się na wszelkich rachunkach oszczędnościowych bądź rozliczeniowych jednego członka.

  Art.55-prawa bankowego mówi o zobowiązaniu banku do wypłacenia kwoty znajdującej się na rachunku bankowym.

  Art.56-prawo bankowe   świadczy zakres, który obejmuje kwestie osoby zmarłej, przed śmiercią ona domaga się wypłaty z konta na wskazany przez siebie rachunek.

  Art.70- prawa bankowego to inaczej zdolność do spłaty zaciągniętego wcześniej kredytu.

  Art.75c- prawo bankowe dotyczy zakresu odrzucenia wniosku o zadłużenie.

  Art.95- prawa bankowego, który obejmuje świadczenie z zakresu praw i obowiązków majątkowych

  Ostatnie prawo bankowe Art.105 mówi o regulaminie udzielania informacji, które dotyczą tajemnicy.

Prawo bankowe kategorie

Prawo bankowe

Podział prawa bankowego

Umowa kredytu

Prawo bankowe ustawa

Publiczne prawo bankowe

Prywatne prawo bankowe

Zasady prowadzenia działalności

Rodzaje banków

 

Instytucja kredytowa

Kredytobiorca

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

zapłata przez internet za porady prawne
Nie udało się zapisać do Newslettera. Spróbuj ponownie.
Udało się!

Zapisz się do newslettera!