Skip to content
Skip to content

Prawo cudzoziemców i wizy

Prawo cudzoziemców

Portal porady prawne info posiada mnóstwo niezbędnych informacji, które pozwolą wybrać profesjonalnego prawnika z zakresu praw cudzoziemców, jak i wiz. Przez internet mogą Państwo zapoznać się z gronem fachowców, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie, a zawiłe przypadki nie stanowią żadnych ograniczeń w rozwiązaniu konkretnej sprawy. Przebywanie na terytorium obcego państwa wiąże się z wszelkimi obowiązkami, zaczynając od wymogów ustaw, uzyskanie zgody na pobyt, jak i równie przedłużenie wizy. Znajomość regulaminów pozwoli znacznie ułatwić byt cudzoziemca w Polsce, czy obywatelom RP w obcym kraju. Prawnicy dołożą ogromnych zmagań, aby zebrać potrzebne dokumenty dotyczące wiz, zameldowania, a także udzielą porady obejmującej wykonywanie pracy. Obcokrajowiec to inaczej osoba przebywająca w określonym terytorium danego państwa i członek nieposiadający jego obywatelstwa. Prawo cudzoziemców wiąże się z gromem obowiązków wobec kraju. Prawa państwa decydują również o utracie obywatelstwa. Utrata ma miejsce w sytuacji zwolnienia z obywatelstwa bądź zamążpójście. Warto dlatego podkreślić, że obcokrajowcom kraj przyznaje takie same prawa, jak i obecnym obywatelom.

Cudzoziemcy zmagają się nie tylko z przepisami, barierą kulturową, ale stanowczym kłopotem ważącym na życiu jest możliwość uzyskania wizy czy jej przedłużenie. Wiza to istotny dokument, który pozwala przekroczyć granicę lub pobyt na obszarze obcego państwa. Wiza nie daje uprawnień innych niż do wyjazdu, jak i przebywania w obcym kraju. Najczęściej zadawane pytania to: Jaki jest koszt wizy? Kto wydaje wizy? W przypadku braku posiadanej wiedzy na temat praw radca prawny wesprze, a także udzieli dokładnych informacji z zakresu praw cudzoziemców. Jesteś obywatelem polskim? Potrzebujesz przedłużenia wizy? Możliwe, że jesteś obywatelem innego państwa? Świadczymy niezbędną pomocą, która się przyda w utrzymaniu zagranicznej czy polskiej wizy. Pod adresem online możesz zdobyć konkretne wskazówki obejmujące usługi prawne przez wykwalifikowanych fachowców. Portal jest miejscem, gdzie dowiesz się o zakresie wsparcia ze strony prawnika, który rozwiąże nawet te zawiłe przypadki dotyczące wiz na terenie całego kraju. 

W zakresie prawa cudzoziemców radcy prawni oferują pomoc prawną:

 • prowadzenie formalności związanych z ważnymi dokumentami,
 • świadczenie usług w kwestii pobytu tymczasowego bądź stałego
 • oferowanie porady prawnej obejmującej temat wiz
 • udzielanie informacji z zakresu praw i obowiązków cudzoziemca
Zmagasz się z problemem wizy podczas kwarantanny?

Przedłużenie wizy podczas kwarantanny to bieżący problem, z którym zmaga się społeczeństwo. W związku z obecną sytuacją pandemii zdarzają się przypadki kiedy określony czas danej wizy ulega końcowi, a przedłużenie dokumentu stanowi zawiłą kwestię. Epidemia koronawirusa jednak uwzględnia wyjątkowe rozwiązania dla cudzoziemców. Obowiązujące przepisy sprawiają wyjście z sytuacji. Przebywasz w obcym kraju? Oferujemy kompleksową poradę obejmującą zakres przedłużenia wizy podczas kwarantanny. Radca prawny poinformuje o bieżących prawach, a także znajdzie korzystne rozwiązanie danego problemu.

Jak wyrobić wizę i jak jest jej koszt ?

Wyrobienie wizy to zasada, która obowiązuje w przypadku chęci przyjazdu do innego kraju. Jeżeli chcesz uzyskać informacje na powyższy temat, świadczymy poradą prawną. Radca prawny udzieli konkretnych wskazówek, które będą potrzebne przy wyrobieniu ważnego dokumentu przed wyjazdem do obcego państwa. Zatem jakie są koszty wyrobienia wizy? Na chwilę obecną ciężko podać konkretną sumę, choćby ze względu  na cel podróży, jak i państw.

 Prawo wiz zagadnienia

 • Jakie wyróżniamy rodzaje wizy ?

  Wiza dla cudzoziemca to bardzo ważny element, bez którego nie jest w stanie przebywać w obcym kraju. To ona uprawnia do przebywania w danym kraju na czas określony.

  Wiza tranzytowa 

  Uprawnia do przejazdu przez konkretny kraj do kraju trzeciego. 

  Wiza turystyczna 

  Dotyczy podróży i przebywania w danym kraju przez uzgodniony czas w celach turystycznych. W sytuacji wizy turystycznej jej celem jest zwiedzanie.

  Wiza biznesowa

  Obejmuje określony czas z zakresu działań biznesowych. Zazwyczaj wydawane są głównie przedsiębiorcom różnych organizacji.

  Wiza pracownicza

  Inaczej wiza w celu wykonywania pracy zarobkowej w obcym państwie.

  Wiza małżeńska/ Wiza dla małżonka obywatela polskiego

  Umożliwia osobom będącym w małżeństwie z obywatelem obcego kraju  prawnego osiedlenia się obojga w danym kraju.

  Wiza studencka

  Dotyczy podjęcia nauki w szkołach w obcym kraju. Mogą ją uzyskać studenci, którzy pragną podjąć uczenie.

  Wiza imigracyjna

  Wydawana społeczeństwu we przypadku zamieszkania na stałe w danym kraju.

  Wiza nieimigracyjna

  Przeznaczona dla turystów, osób podróżujących, w celach służbowych jak i studentów

  Wiza krajowa

  umożliwia wyjazd i pobyt na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej

  Wiza Typu C

  Należy się cudzoziemcom, którzy pragną przebywać w Polsce bądź innym kraju

  Wiza typu D

  Umożliwia wyjazd na terytorium RP do ciągłego pobytu.

Prawo cudzoziemców i wiz kategorie

Prawo cudzoziemców

Prawo wiz

Prawa i obowiązki obcokrajowców

Pomoc dotycząca wiz

Rodzaje wiz

Pobyt czasowy

Wiza Polska

Wiza Krajowa

Wiza tranzytowa

Wiza pracownicza

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

zapłata przez internet za porady prawne
Nie udało się zapisać do Newslettera. Spróbuj ponownie.
Udało się!

Zapisz się do newslettera!