Skip to content
Skip to content

Prawo karne porady prawne

Prawo karne w pigułce 

Historia prawa karnego liczy obszerne przypadki nadużycia zasad. Prawo karne to inaczej zestaw przepisów, obowiązków dotyczących konkretnie czynności zabronionych, a także w przypadku  popełnienia przez obywatela wiąże się to z ogromem konsekwencjami. Kodeksy karne cechuje równość, co oznacza, że wszyscy są wobec nich równi. Polskie prawo karne określa zachowanie godzące w wolności jak i prawa obywateli, zakłócające dobra cenne dla społeczeństwa, a także zagrażające państwu. Źródłem obowiązującego w Polsce prawa karnego są liczne ustawy, wyróżniamy: kodeks karny, kodeks wykonawczy i kodeks postępowania karnego. Portal służy  pomocą z powyższego zakresu prawa, udzielane są tam kompetentne porady prawne Odpowiemy na zawiłe pytania dotyczące kodeksów karnych, a także rozpatrzymy twoją sprawę pod każdym możliwym kątem. Zmagasz się z postępowaniem sądowym? Nie wiesz jak zająć się danym przypadkiem? Procesy sądowe to ważne czynności, które niestety bez porady fachowca nie jesteśmy  sobie poradzić. Adwokat od spraw karnych pozwoli szybko rozwiązać problem przed sądem. Pomoc prawna obejmuje w sprawach związanym z:

 • prawem karnym
 • postępowaniem karnym
 • prawem wykroczeń
 • prawem nieletnich
 • służymy świadczenia w sytuacji postępowania przygotowawczego oraz sądowego
 • reprezentujemy pokrzywdzonych 
 • realizujemy wnioski określające wyrządzone krzywdy

 

 

Podstawowe zasady prawa karnego:

 • zasada odpowiedzialności za popełniony czyn
 • zasada winy
 • zasada szkodliwości
 • zasada subsydiarności prawa karnego
 • zasada odpowiedzialności
 • zasada sprawiedliwości
 • zasada legalizmu

Radca prawny sprawy karne

Celem każdego profesjonalisty z zakresu prawa karnego jest przede wszystkim działanie na korzyść każdego klienta. Sprawy te są skomplikowane i wymagają dokładnej analizy jak i kompetentnego podejścia do tematu. Oferujemy szczegółowe konsultacje dla pokrzywdzonych, świadków jak i również oskarżonych. Każda osoba ma możliwość z otrzymania konkretnych wskazówek. Adwokat w sprawach karnych wyjaśni procedury wszelkiego prawa. Cenimy czas, który jest tak bardzo ważny dla każdego, dokładamy wszelkich starań, aby porady były skuteczne, oraz zakończyły się pozytywnym rozwojem sprawy. Posiadamy najcenniejszych fachowców, którzy nie zawadą na każdej drodze postępowania.

Zagadnienia prawa karnego

 •  Prawo karne dzieli się według konkretnych czynów, zatem wyróżniamy podział w przypadku kryterium przedmiotu:

  Prawo karne materialne to inaczej kwestie związane z materialną częścią konkretnych działów prawa. Przepisy dotyczące dokładnie praw, obowiązków jak i ujęte w nim wszystkie czyny zabronione, zasady postępowania, kary czy wiążące się ogromem konsekwencji.

  Prawo karne procesowe określa normy przepisów dotyczących procesów karnych objętych w przypadku postępowaniach o czyny zakazane. 

  Prawo karne wykonawcze oznacza wymierzenie kary w sytuacji kiedy doszło do czynu zabronionego. D tego prawa należą wszelkie normy, które dotyczą orzeczeń sądowych skazujących winowajców na konkretne kary, a nawet areszt.

  Podział ze względu na zastosowania:

  Prawo karne powszechne określa wszelkie tematy życia społecznego. Prawo to ma na celu zapewnić przestrzeganie zobowiązań obywateli.

  Prawo karne indywidualne obejmuje kwestie egzekwowania interesów, a także odpowiedzialność danej grupy społeczeństwa. Do prawa indywidualnego zaliczamy prawo wojskowe.

  Podział ze względu na wagę zabronionych przepisów:

  Prawo wykonawcze określa wszelkie wykroczenia, które  zostały spowodowane w niewielkim stopniu szkodliwości, zaś prawo karne zobowiązuje w przypadku wielkiej szkody społecznej, czyli czynów zakazanych.

Prawo karne podstawy

Prawo karne

Zasady prawa karnego

Postępowanie karne

Postępowanie karne skarbowe

Prawo karne część ogólna

Prawo karne część szczególna

Kodeks karny

Polskie prawo karne

Prawo karne skarbowe

Prawo karne gospodarcze

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

zapłata przez internet za porady prawne
Nie udało się zapisać do Newslettera. Spróbuj ponownie.
Udało się!

Zapisz się do newslettera!