Skip to content
Skip to content

Prawo lotnicze porady prawne

Prawo lotnicze 

Portal internetowy scala ze sobą ogrom informacji, które pomogą w wyborze najlepszego prawnika w obszarze prawa lotniczego krajowego i europejskiego. Główny zakres działalności obejmuje prawo lotnicze, ale również wsparcie podmiotów z branży lotniczej dotyczącej praw i obowiązków. Międzynarodowe prawo lotnicze określa zasady dotyczące lotnictwa. Jest podstawową normą działalności związanej z siłami powietrznymi. Znajomość przepisów, a także ustaw związanych z lotnictwem są istotną kwestią, z którą każdy powinien się zapoznać, by w przyszłości uniknąć problemów.

Osoby zmagające się z kłopotami z zakresu prawa pasażerów, bądź odszkodowań mogą zwrócić się o pomoc do specjalistów. Dołożą dokładnych starań, aby pomóc klientowi w przypadku zawiłych kwestii. Radca prawny udzieli konkretnych uwag jak postąpić w danym momencie. Na portalu odnajdą państwo najcenniejsze wskazówki dotyczące wielokrotnie podejmowanych się spraw, metod postępowania jak i kompetentnych specjalistów. Na stronie internetowej można odnaleźć potrzebne ciekawostki jak i podstawy prawa lotniczego.

Klienci mogą być pewni profesjonalnych radców prawnych, którzy w zakresie prawa lotniczego udzielą:

 • bieżącą pomoc w zakresie wymogów sektora
 • przygotują potrzebne dokumenty, a także je przeanalizują
 • wykonają dokładną analizę umów
 • rozwiążą spory nawet te zawiłe
 • pomogą uzyskać odszkodowanie za wypadek lotniczy
 • zapewnienie ochrony praw pasażerów
 • reprezentujemy członków personalu lotniczego
 • doradzą w sprawach odpowiedzialności cywilnej za szkody związane z przewozem lotniczym
 • doradzą w umowach należnego zabezpieczenia

 Prawo lotnicze zagadnienia

 • Odwołany, opóźniony lot

  Transport lotniczy w ostatnich latach stał się powszechnym sposobem podróżowania. Jest to bezpieczna, jak i szybko forma transportu, która umożliwi przemieszczanie się w przestrzeni powietrznej. W obecnym czasie panująca pandemia COVID często niestety przekreśla nasze plany. Odszkodowanie jest to temat tabu, z którym zmaga  wiele społeczeństwa. Wielokrotnie dokonują zapłaty za linie lotnicze, jak i również cieszą się z możliwości zwiedzenia innego kraju niż  Polska. Istnieją jednak sytuacje kiedy to z różnorodnych przyczyn odwołano lot, albo został on opóźniony. Twoje plany wakacyjne uległy zmianie? Twój lot został cofnięty? Świadczymy usługi, które przyśpieszą twoje wynagrodzenie. Każdy obywatele w takich przypadkach ma prawo do zwrotu kosztów biletów jak i odszkodowania. Zajmiemy się twoją sytuacją, udzielimy konkretnych informacji, które są niezbędne w takcie procesu związanego z prawem lotniczym.

  Zagubiony, uszkodzony bagaż

  Każda osoba, ponosi indywidualną odpowiedzialność za bagaż od chwili wstawienia się na port lotniczy do momentu odbioru z taśmy bagażowej. Bywają jednak to sytuację, kiedy podczas podróży walizki doznają uszkodzenia jak i zaginięcia najcenniejszych rzeczy. Bowiem w zaistniałym przypadku każdy pasażer ma prawo do udowodnienia szkody jak domagania się zwrotu kosztu za rzeczy, które zostały zniszczone.

  Osoby niepełnosprawne

  Osoby z ograniczoną sprawnością ruchową podlegają ochronie podczas lotu. Bywają momenty, kiedy to jednak przewoźnicy lotniczy mają prawo odmówić wejścia na pokład samolotu, kiedy to warunki są niemożliwe ze względu na rozmiar samolotu. Osobie niepełnosprawnej w takim przypadku przysługuje zwrot kosztów biletu, bądź zmiana planu podróży.

 • Urząd Lotnictwa Cywilnego zajmuje się kwestiami dotyczącymi sprawami lotnictwa cywilnego. Podstawowym celem jest zapewnienie ochrony jak i bezpieczeństwa lotów. Organ ten ma za zadanie:

  • rozpowszechnianie informacji o zdarzeniach lotniczych,
  • wydawanie zleceń
  • badanie stanu bezpieczeństwa lotów
  • zachowanie zasady poufności
  • informacji obejmujących bezpieczeństwa lotów w lotnictwie cywilnym
  Jak wygląda kontrola bezpieczeństwa?

  Kontrola bezpieczeństwa to najważniejsza kwestia, która powinna zagwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa w transporcie lotniczym. Inspekcja polega na stosowanie środków technicznych. Ochrona ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pasażerom, a dokładne przygotowanie do kontroli sprawić, by przebiegło sprawnie.

 • Nowelizacja dotyczy praw i przepisów, które na bieżąco są modyfikowane w celu korzyści dla społeczeństwa. Aktualizowanie ustawy polega na uchyleniu niektórych jej przepisów. W związku bieżącymi nowelizacjami ustawy Prawo lotnicze  2020 ma na celu wdrożenie porządku prawnego w przypadku bezpieczeństwa sił powietrznych państwa. Modernizacja ustawy obejmuje zamiany we wszystkich obszarach obowiązującego aktu. Jej głównym celem jest wdrożenie do polskiego porządku prawnego przepisów Unii Europejskiej z zakresu lotnictwa cywilnego. Ulepszenie zmian ma usprawnić proces kierowania lotniskami, a także przyczynić się do rozwoju rynku lotniczego i prowadzenie jej działalności, którą obejmuje ustawa o lotnictwie. Bieżąca nowelizacja nie jest ci znajoma? Posiadane doświadczenie z przemysłu lotniczego przez radców prawnych pozwoli rozwiązać efektywnie problemy klientów, zapewniając wsparcie jak i doradztwo w ich działalności. Zapewnimy wsparcie na każdym etapie nowych zmian z zakresu praw lotniczego.

Prawo lotnicze kategorie

Prawo lotnicze

Międzynarodowe prawo lotnicze

Ochrona praw pasażera

Prawa pasażerów linii lotniczych

Podstawy prawa lotniczego

Ustawa prawo lotnicze

Prawo lotnicze 2020

Okoliczności nadzwyczajne

Kontrola bezpieczeństwa

Odszkodowania

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

zapłata przez internet za porady prawne
Nie udało się zapisać do Newslettera. Spróbuj ponownie.
Udało się!

Zapisz się do newslettera!