Skip to content
Skip to content

Prawo mieszkaniowe

Porady prawne obejmujące prawa mieszkaniowego

Portal internetowy oferuje wiele kompetentnych informacji, które pozwolą pomóc w wyborze profesjonalnego prawnika, który wskaże właściwą drogę postępowania. Prawa dotyczące nieruchomości stanowią dla Ciebie problem? Pod adresem online można zapoznać się z gronem fachowców, którzy mają duże doświadczenie w rozwiązaniu skomplikowanych spraw. Radcy prawni poświęcą się, jak i również udzielą szybkiej i konkretnej odpowiedzi. Na portalu odnajdą Państwo najcenniejsze wskazówki nawiązujące do najczęściej podejmowanych decyzji w przypadku praw nieruchomości. Prawo mieszkaniowe to Zmiany występujące na rynku mieszkaniowym, spowodowane są zazwyczaj prężnym rozwojem budownictwa deweloperskiego, jak i przekształceniami własnościowymi w zasobach spółdzielni mieszkaniowych. Prawo mieszkaniowe jest szczególnie bardzo ważne dla osób, które myślą nad sprzedażą, darowizną bądź nabyciem danego lokalu. Oferujemy pomoc w zakresie prawa mieszkaniowego, która obejmuje sprawy na etapie przedwstępnym, sądowym oraz egzekucyjnym. N a stronie internetowej otrzymasz informacje dotyczące usług prawnych.

Rodzaje nieruchomości

Mieszkanie socjalne to własność należąca do gminy. Lokal przeznaczony dla osób, które zmagają się z problemami finansowymi, czyli społeczeństwo najuboższe, tracące dach nad głową. Jest forma pomocy państwowej dla osób najbardziej potrzebujących.

Mieszkanie komunalne stanowi własność gminy, służy do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Lokale przeznaczone dla osób, które z uwagi na ciężką sytuację finansową nie mogą pozwolić sobie na kupno danej nieruchomości.

Spółdzielnie prawo do lokalu mieszkaniowego  jest podstawową formą prawa dla budynku. Pozwala właścicielowi korzystać oraz rozporządzać mieszkaniem. Jednak to nie oznacza, że ma kompletną władzę nad lokalem. Prawo spółdzielcze ogranicza prawa rzeczowe. Dlatego działania podejmowane z danym lokalem mogą wymagać zgody spółdzielni.

Mieszkanie służbowe to lokal oferowany osobom, które wykonują konkretny zawód. Mieszkania te są przeznaczone dla indywidualnych grup takich jak: wojsko, policja czy straż graniczna.

Najczęstsze sytuacje z tytułu prawa mieszkaniowego to:
  • eksmisja
  • wpisy w księgach wieczystych
  • znajomość projektów
  • postępowanie na drodze sądowej, w przypadku braku zgody wymaganej
Porady prawne w sprawie nieruchomości

Prawnicy i radcowie prawni udzielą pomoc we wszystkich sprawach, niezależnie od stopnia skomplikowania z zakresu prawa mieszkaniowego. Klienci mogą liczyć na wyczerpujące odpowiedzi w sprawach dotyczących mieszkań socjalnych, komunalnych, służbowych czy spółdzielni. Ze względu na doświadczenie specjalistów, osoby potrzebujące pomocy uzyskają szereg informacji, które przydadzą się w przypadku postępowania, bądź przy załatwieniu formalności.

Pomoc prawna z zakresu praw nieruchomości

  • Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania

    Mieszkanie jest uważane w naszym społeczeństwie za dobra najwyższe. Ma największa wartość. Jest to miejsce, w którym spędza się cały czas. Żeby otrzymać daną działkę bądź mieszkanie istotną sprawą jest podpisanie umowy przedwstępnej. Służymy pomocą, a także przedstawiamy plan działania w konkretnym przypadku. Radca prawny przygotuje wiele wskazówek z zakresu prawa nieruchomości, jak również zachować się w sytuacji podpisania umowy. Umowa przedwstępna odgrywa bardzo ważną rolę, jedna ze stron lub obie strony zobowiązują się do zawarcia porozumienia. Pakt dotyczy ceny lokalu.

Kategorie prawa mieszkaniowego

Prawo mieszkaniowe

Rodzaje nieruchomości

Nieruchomości

Mieszkanie a nieruchomość

Prawo najmu

Księga wieczysta

 

Umowa przedwstępna

Współdzielne prawo

 

Mieszkanie socjalne

Mieszkanie komunalne

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

zapłata przez internet za porady prawne
Nie udało się zapisać do Newslettera. Spróbuj ponownie.
Udało się!

Zapisz się do newslettera!