Skip to content
Skip to content

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Porady prawne prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Prawo pracy porady

Podstawowym źródłem prawa pracy są porady z zakresu prawa pracy, a także stosunek  konkretnego pracownika i jego pracodawcę. Prawo pracy określa prawa i obowiązki dla obydwu stron umowy, w przypadku naruszenia tych przepisów, można liczyć się ciężkimi problemami. Oferujemy profesjonalną pomoc. Doradzimy w ciężkich przypadkach, portal porady prawne info udzielą dokładnych informacji. Zapewnimy bezpłatne porady prawne dla pracowników.

Porady w sprawie prawa pracy

Prawo pracy dla pracownika jest bardzo istotne, bez niego jest ciężko funkcjonować. Nieznajome przepisy i obowiązki sprawiają szereg utrudnień dla każdej osoby. Pracownikom, którzy czują się niesprawiedliwe potraktowani przez swoich pracodawców, umożliwiamy pomoc porady z prawa pracy. Oferujemy bezpłatne porady prawo pracy w następujących kwestiach:

 • sporządzanie i złożenie odwołania wypowiedzenia
 • dochodzenie zaległego wynagrodzenia
 • pomoc prawna wypadków podczas pracy
 • porada w przypadku zaległych premii
 • dochodzenie odszkodowania

Prawo pracy, porady bezpłatne online

Zmaganie się z problemami z zakresu prawa pracy jest częstym przypadkiem. Dochodzenie swoich spraw pracowniczych nie zawsze jest proste, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej, bezpłatnej pomocy prawnej. Portal oferuje doradztwo z zakresu prawa pracy. Realizowane jest ono za pośrednictwem internetu. Szybka, a także wyjątkowa forma komunikacji.

Kodeks pracy

Każdemu pracownikowi przyda się wiedza z zakresu prawa pracy oraz ich znajomość. Porady prawne- kodeks ? Często wyszukiwane pojęcie. Kodeks pracy jest bardzo istotny, według niego pracownik może wykonywać tylko obowiązki zawarte w umowie. Pracodawca nie może nakładać licznych obowiązków niewynikających z zawartej między nimi umowy. Łamanie przepisów zawarty w dokumencie może stanowić powód do założenia postępowania sądowego. Miewasz problemy? Kodeks prawa pracy 2021 jest niezrozumiały ? Radca prawny z zakresu prawa pracy udzieli ci dość dokładnych i istotnych podpowiedzi.

 

Regulamin pracy 2021

Regulamin pracy przede wszystkim zawiera prawa i obowiązki pracowników związane z organizacją i ładem. Treść regulaminu pracy co do zasady ustala pracodawca. Zaświadczenie wiązacze wszystkich pracowników. Treści zmieniają się  na bieżąco, a sam regulamin pracy wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników.

 

Radca prawny do spraw pracy

Szukasz kompetentnego fachowca? Gwarantujemy, że zajmiemy się szeroką problematyką prawa pracy. Radca prawny oferuje pełne wsparcie zarówno dla zakładów pracy jak i dla tych, którzy posiadają ugruntowaną pozycję na rynku. Mieszkasz poza granicą Polski, udzielimy praw pracy w:

 • Holandii
 • Niemiec
 • Norwegi
 • Anglii

PIP porady prawne

Państwowa Inspekcja Pracy to norma sprawująca nadzór, a także kontrolowanie prawa pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny. Przestrzeganie zasad podczas pracy to istotna zasada. Inspektorzy sprawdzają badania, szkolenia, a także warunki miejsca pracy. Kontrola dotyczy właściciela danej firmy. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, dlatego warto uważać, każda kontrola przez Inspekcje odbywa się bez  wcześniejszej zapowiedzi.

Jak uniknąć kontroli PIP

Zarządzanie działalnością gospodarczą jest związane z szeregiem wyzwań i obowiązków, które wynikają z przestrzegania zasad BHP, a zarazem z przepisów prawa pracy. Warto dlatego pamiętać o bieżącym weryfikowaniu zapisów umów czy sprawdzenie standardów bezpieczeństwa.

Inspekcja pracy porady prawne przez telefon

Twoja przypadek jest dość nagły, potrzebujesz szybkiej reakcji odzewu? Porada prawna przez telefon to podstawowa forma pomocy, która pomoże rozwiązać twój bieżący problem. Skierowana pomoc prawna udzieli odpowiedzi we wszystkich poradach, których możliwa jest analiza telefoniczna. 

Pomoc prawna z zakresu ubezpieczeń społecznych

 • KRUS zajmuję się obsługą ubezpieczonych rolników w sprawach dotyczących obejmowania ubezpieczeniom społecznym rolników i opłacania składek na to ubezpieczenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami o ubezpieczeniu społecznym rolników, wymienionemu ubezpieczeniu podlega obowiązkowo rolnik zamieszkujący na terenie Polski.

  Do podstawowych zadań KRUS, należą:
  • Przyznanie, a także wypłata świadczeń emerytalno- rentowych o raz wypadkowych, chorobowych zaświadczeń wypłacanych w przypadku ubezpieczenia społecznego rolników
  • prowadzenie nieodpłatnej rehabilitacji leczniczej dla ludzi uprawnionych do świadczeń w KRUS
  • obsługa ubezpieczenia zdrowotnego
  • działalność prewencyjna, mająca na celu zapobieganie wypadkom przy pracy rolniczej jak i chorobom

  Sama działalność prewencyjna jest bardzo ważna, polega na prowadzeniu szkoleń na temat znajomych zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy. Analizuje dokładnie  przyczyny powstawania wypadków przy pracy rolniczej.

Kategorie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Kodeks pracy

Regulamin pracy

Prawo pracy

Pracodawca

Kontrola PIP

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Ubezpieczenie społeczne

Ubezpieczenie wypadkowe

Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie rentowe

Oceń

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

zapłata przez internet za porady prawne
Nie udało się zapisać do Newslettera. Spróbuj ponownie.
Udało się!

Zapisz się do newslettera!