Skip to content
Skip to content

Prawo sportowe

Porady prawne prawo sportowe

Często wypowiadane słowa Sport to zdrowie znane jest każdemu, choć zazwyczaj nie każdy do tego się stosuje. Ćwiczenia nawet początkujące pozwalają zachować dobrą kondycję i wpływają na zdrowie. Sport towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów. Już 5000 lat przed naszą erą. Dziedzina w szelce powszechna, ale zarówno z nią wiążą się jak i te bardziej skomplikowane momenty. Prawo sportowe wzbudza wiele kontrowersji, które nie zawsze w sposób dokładny zostają rozwiązane. Norma sportowa reguluje organizacje sportowe. Wśród regulacji mających zastosowanie w sporcie można wyróżnić także, które są bezpośrednio skierowane do dyscypliny sportowej np.: ustawa dotycząca sportu, ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Świadczymy usługi w zakresie prawa na rzecz klubów, związków, organizacji sportowych jak i zawodników, trenerów. Podchodzimy profesjonalnie do wyzwań prawnych wynikających ze znajomości branży sportowej. Masz problem z bieżącym klubem? Podczas rywalizacji przyczyniono się do wyrządzenia swojemu rywalowi uszczerbku na zdrowiu? Prawnik wskaże drogę postępowania, a także poinformuje o aktualnych prawach każdego sportowca.

Świadczymy profesjonalne porady prawne z zakresu prawa sportowego:

  • doradzimy sportowcom oraz ich agentom, klubom, a także związkom sportowych 
  • prowadzimy postępowania dyscyplinowe
  • oferujemy pomoc, jak i ochronę danych osobowych prowadzących działalność w sprawie
  • sporządzamy regulaminy klubów
  • zajmujemy się problemami imprez masowych
  • analizujemy umowy transferowych
  • rozwiązujemy sprawy dotyczące podatków
  • rozwiązujemy wszelkie spory
  • prowadzenie postępowań organizacyjnych 

Granica sportowej rywalizacji

Istnieje odpowiedzialność karna sportowców? Często zadawane pytanie wśród osób reprezentujących daną dyscyplinę. Uszczerbek na zdrowiu to temat zawiły, który pojawia się przy okazji kolejnych zawodów, w czasie gdzie zawodnicy doznają poważnych kontuzji przy udziale przeciwnika. Zatem czy sportowa rywalizacja może wiązać się z konswenkcjami? W przypadku naruszenia zdrowia w momencie rozgrywek zmagają się zawodnicy różnorodnych dyscyplin. Do najbardziej szczególnie narażonych grup stanowią sporty kontaktowe. Sytuację, gdzie zawodnik odniesie przykre obrażenia przy udziale rywali, znane są nie tylko fanom, ale także mediom. Dramatyczne momenty przy poniesieniu uszczerbku na zdrowiu to temat konsekwencji prawnych. Dlatego warto znać granicę sportowej rywalizacji. Znajdujesz się w takiej sytuacji? Jesteś ofiarą potyczki sportowej? Nie czekaj, oferujemy szybką i profesjonalną pomoc. Należy jednak pamiętać, ze nie każdy rywalizacja sportowa będzie podlegać karze. Są sytuacje, kiedy dokonana krzywda nie została specjalnie wyrządzoną. Warunkiem uznania, jest postępowanie danego zawodowca, czyli zachowanie, które nie wykracza poza określone reguły i przepisy. W przypadku gdy zawodnik postąpi wbrew zasadom, dokona zemsty, możliwe jest ukaranie zgodne z przepisami prawa prawnego. 

Radca prawny w prawie sportowym

Radca prawny na wyciągniecie dłoni. Proponujemy bezpłatną poradę w zakresie prawa sportowego. Przychodzimy z pomocą dla zawodowców, którzy zmagają się z ciężkimi przypadkami. Twoja pasja nie musi sprawiać problemów, dołożymy wszelkie starania być odpowiednio przygotować konkretne wskazówki, żeby ominąć w przyszłości przykrości.

Prawo sportu przyciąga studentów

Wśród studentów coraz bardziej wzrasta zainteresowanie dotyczące prawa sportowego. Jak sprawdziliśmy w ostatnich latach, na uczelniach pojawiły się sekcje naukowe, związane z powyższym prawem. Co przyczyniło się na wzrost studentów? Powodów może być wiele, ale konkretny wpływ na zdecydowanie podjęcia się takiego kierunku to realizacja swoich pasji.

Pomoc prawna z zakresu prawa sportowego

  • Dla początkujących zawodników, którzy zaczynają swoją przygodę z daną dyscypliną, często jest ważna wiedza dotycząca umów, ponieważ to ona zawierana jest z pośrednikiem transakcyjnym. Podpisanie umowy jest ważniejsze niż zawarcie pierwszego profesjonalnego kontraktu. Temat umowy dotyczy promocji jak dalszego  i rozwoju  w dalszym klubie. Stawiasz pierwsze kroki w konkretnej dyscyplinie? Zakres umów nie jest dla Ciebie zbyt klarowny? Przeanalizujemy dokładnie transakcje pod każdym możliwym kątem.

Kategorie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Prawo sportowe

Porady prawne dotyczące sportu

Granica sportowa

Rozwiązywanie sporów

Kodeks prawny 

postępowania dyscyplinowe

Umowa z pośrednikiem transakcyjnym

Umowa transakcyjna

Sport

Prawo człowieka

Oceń

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

zapłata przez internet za porady prawne
Nie udało się zapisać do Newslettera. Spróbuj ponownie.
Udało się!

Zapisz się do newslettera!